Сучасний программіст який він?

Програміст – істота загадкова, і практично завжди до кінця незрозуміла простими смертними – юзерами. Щось бурмоче про себе, обвішаний новітніми гаджетами, він постійно знаходиться в пошуку вирішення завдань, які абсолютно незрозумілі оточуючим. Це особлива каста, і неважливо – фрілансер цей програміст, або працює в офісі. Перший, хіба що, більш ледачий і більш необов’язковий.

У цій статті, спираючись на матеріали з сайту Stack Overflow ми накидаємо портрет сучасного програміста.

Отже,

Вік. Програмісти сьогодні – це молоде покоління, і вік більшості коливається в рамках від 20 до 29 років; трохи менше тих, кому від 30 до 34. Це й не дивно: програмування – досить молода професія, яка стала набирати обертів в останні десять років. От саме зараз працює перше і друге покоління програмістів, які пішли масово осягати ази даної професії.

Стать. Як і слід було очікувати, більшість програмістів – це чоловіки. Якщо вірити опитуванням, то їх 92% від загального числа.

Місце проживання. Найбільше представників цієї унікальної професії живе в Америці, Європі, Центральній Азії, та як не дивно Африці.

Досвід роботи. У праці програміста досвід – це дуже важливо. Знання і суха теорія не завжди можуть допомогти вирішити деякі завдання.

Як виявляється, в середньому сучасний програміст має досвід роботи від двох до п’яти років.

Освіта. Далеко не кожен представник цієї професії має спеціальну освіту. Швидше навіть навпаки – більшість з програмістів зовсім не мають освіти за фахом.

Підробіток. Практично всі програмісти, крім основної роботи, люблять зайнятися сторонніми проектами. І часто не стільки заради додаткового заробітку, а в першу чергу через любов до свого заняття, бажання спробувати себе в іншій сфері, розширити знання. В середньому практично кожен програміст  витрачає на сторонні, «ліві» проекти близько п’яти годин в тиждень (практично повноцінний робочий день).

Мови. Що стосується популярних мов програмування, то картина на сьогоднішній день виглядає досить передбачувано. Найпопулярніша мова – це JavaScript, трохи поступаються йому С#, SQL і Java.

Операційна система. Все більше програмістів довіряє операційній системі Windows 10, Windows 8, але Windows 7 – поза конкуренцією. На ній працює майже 34% респондентів. Також набирає обертів Mac OS X, не втрачає актуальності і старий добрий Linux.

Текстовий редактор. Найбільше програмісти всього світу довіряють NotePad ++ для написання коду.

Кофеїн. Як і багато людей, що працюють за комп’ютером, програмісти п’ють багато кави. При цьому ті розробники, які живуть в північних країнах, вживають її набагато більше, ніж інші. У середньому програміст випиває близько двох чашок кави в день.

Робота. Серед програмістів насправді дуже багато студентів, які тільки вчаться і підробляють кодингом (і не обов’язково здобута ними професія з цим пов’язана). Більшість розробників позиціонують себе як «фахівці широкого профілю», одне питання – чи є вони такими насправді.

Мобільна розробка. Більшість з тих, хто займається мобільного розробкою, працюють на Android, а найменше трудяг – на Windows Phone.

Так яким же є сучасний програміст?

Це молодий чоловік, якому близько 30 років, що живе в Індії або США, не має спеціальної освіти і займається кодингом близько трьох років. Він пише на JavaScript, і використовує для цього NotePad ++. На його комп’ютері встановлена ​​Windows 7, він не може включитися в роботу без чашечки міцної кави, а вільний від роботи час займається «лівими» розробками, швидше за все, розробляє мобільні додатки для ОС Android.

Впізнали когось зі своїх знайомих або самого себе? Вітаю, ваш друг або ж ви самі – фахівець широкого профілю, представник унікальної і дуже популярної сьогодні професії.

Програміст – це цікава професія, і в цілому люди, які собі її вибрали – веселі, добрі, з гумором відносяться не тільки до всього, що їх оточує, а й до самих себе.

Всі статті

Корисні статті

Записів нема